MOKSLASplius.lt

Geriantis paukščiukas

Jei norite pamatyti video - atsisiųskite Macromedia Flash Player.

Mes visi žinome, kad amžinasis variklis, kuris atliktų darbą nenaudodamas energijos, nėra galimas, tai draudžia energijos tvermės dėsnis. Tačiau šis paukščiukas, neturintis savo viduje jokio energijos šaltinio, valandų valandas lankstosi prie vandens. Jį net galima sujungti su mažu keltuvėliu, ir paukščiukas lankstydamasis kels lengvą krovinį.

Paukščiukas specialiai padarytas iš skaidraus stiklo, kad būtų galima įžiūrėti jo sandarą bei vykstančius reiškinius ir įspėti paslaptį. Viduje matyti mėlyno skysčio, tai yra lengvai garuojantis freonas, kuris cirkuliuoja šaldytuvuose ir ten perneša šilumą. Kad paukščiukas pradėtų lankstytis, reikia sušlapinti jo galvą vandeniu. Jam garuojant, paukščiuko galva atšąla ir jos viduje sumažėja freono garų slėgis. Dėl to freono skystis vamzdeliu ima kilti aukštyn, paukščiuko masės centro padėtis pasikeičia ir paukščiukas pasilenkia prie vandens. Tačiau tuo metu apatinis vamzdelio galas išlenda iš skysčio ir vamzdeliu aukštyn nuslenka garų burbuliukas, o truputį skysčio nubėga žemyn. Paukščiukas vėl atsitiesia. Taigi jis veikia kaip mažytė šiluminė mašina, turinti dvi skirtingos temperatūros dalis.

Kadangi, pasilenkdamas prie vandens, paukščiukas kaskart iš naujo sušlampa snapą, tai jis lankstosi tol, kol pasiekia „gerti“ vandenį.

spausdinti