MOKSLASplius.lt

Įdomūs fizikos bandymai ir žaislai

Romualdas Karazija

Fizika – įdomus mokslas, kai ją supranti. O lengviausias kelias ją suprasti – pačiam pamėginti atlikti paprastus bandymus, įžvelgti fizikos dėsnius įvairiuose reiškiniuose, klausti kodėl? ir ieškoti atsakymo.

Šio interneto puslapio tikslas – pateikti įdomius fizikos bandymus, kuriuos galima atlikti naudojantis kiekvienuose namuose esančiomis priemonėmis. Dar vaizdžiau fizikos dėsnius atskleidžia vadinamieji fizikos žaislai, kuriuose tie dėsniai pasireiškia stebinančiu, netikėtu būdu. Tą įdomiąją fiziką pradėsime nuo paprasčiausių dalykų ir eisime link sudėtingesnių reiškinių. Tačiau tai nebus nuoseklus ir išsamus kursas, o tik atskiros demonstracijos, iliustruojančios ir atskleidžiančios kai kuriuos fizikos dėsnius bei reiškinius. Tikiuosi, jos padės skaitytojams įžvelgti įdomiąją fizikos pusę, suteiks kūrybinio džiaugsmo gaminant ir demonstruojant aprašytus žaislus bei atliekant bandymus. Tegu pildosi romėnų poeto Horacijaus linkėjimas: „Sujunk malonų ir naudingą.“

Plačiau apie demonstruojamus bandymus ir žaislus bei daugelį kitų galima pasiskaityti autoriaus knygoje: Žaislai, įdomūs bandymai ir žaidimai, Vilnius: TEV, 2002 (http://www.tev.lt).

spausdinti