Kviečiame dalyvauti

Dovana

Gegužės 27 d. 11 val. Chemijos instituto (Goštauto g. 9) aktų salėje Aleksandro fon Humboldto fondas instituto kolektyvui padovanos impedanso matavimo sistemą IM. Dovana, kurią įteiks instituto vadovybei Vokietijos ambasados darbuotojai, brangi, jos kaina - 46 000 Vokietijos markių.
Aleksandro fon Humboldto fondas - vienas iš labiausiai prestižinių mokslo fondų pasaulyje. Tyrimų stipendijos šiame fonde skiriamos mokslininkams, ne vyresniems kaip 40 metų, atlikus jų veiklos ir siūlomo projekto kruopščią ekspertizę, ir tik konkursine tvarka. Todėl džiugu, kad šio fondo finansavimą gavo ir lietuvis mokslininkas - Chemijos instituto direktoriaus pavaduotojas habil. dr. E. Juzeliūnas. Jis 1995-1997 m. dirbo DECHEMA Karl-Vinnacker institute Frankfurte prie Maino, kur sėkmingai atliko tyrimus ekologinės elektrochemijos srityje tema: "Azoto monoksido elektrocheminė konversija iš Fe (II) - NO - EDTA kompleksų".
Po darbo Vokietijoje, siekiant paskatinti E. Juzeliūno tyrimus Lietuvoje, kolegos užsienyje pasiūlė paduoti paraišką įsigyti kokiam nors prietaisui. Paraiška buvo patenkinta ir Aleksandro fon Humboldto fondas Chemijos institutui dovanoja impedanso matavimo sistemą IM.

Žemė - mūsų turtas

Niekam ne paslaptis, kad didžiausias gamtos priešas - žmogus, jo gamybinė veikla. "Žmogaus ir gamtos sauga" - tokį seminarą jauniesiems mokslininkams gegužės 26-28 d. rengė Lietuvos žemės ūkio universitetas. Susirinkusieji svarstys, kaip sumažinti Lietuvos upių ir ežerų taršą, kokia želdinių įtaka autotransporto teršalų paskirstymui pakelėse, kaip plėtoti kaimo turizmą bei daugelį kitų klausimų.
Seminarą organizavo Lietuvos žemės ūkio universiteto Profesinės saugos ir ekologinės inžinerijos bei Ekologijos katedros. Konferencija - tarptautinė, jos darbe dalyvauja Danijos irma PURITEK, Švedijos žemės ūkio mokslų universitetas, Baltarusijos žemės ūkio akademija bei kt. Seminare pareiškė norą dalyvauti ir daug mūsų šalies institucijų. Tai - Lietuvos profesinės saugos lyga, Kardiologijos institutas, Molėtų rajono savivaldybė bei daug kitų įstaigų ir aukštųjų mokyklų. Seminaras truks 3 dienas. Paskutiniąją dieną konferencijos dalyviai lankysis Lietuvos etnokosmologijos, Aukštaitijos nacionaliniame parke bei Ekologinio monitoringo stotyje.

"BAMFAC- 98"

Birželio 2-3 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (Saulėtekio al. 11) vyks tarptautinis seminaras "BAMFAC- 98". Jame žada dalyvauti mūsų šalies kaimynai - latviai, estai, lenkai bei Skandinavijos šalys. Seminaro tema "Metalo apdirbimas spaudimu ir pjovimu Baltijos jūros šalyse".

Lietuvos mokslas ir pramonė

Norint Lietuvai integruotis į Europos Sąjungą, būtina šalies mokslo ir verslo sąveika, naujos, mūsų mokslininkų sukurtos ir pramoninnkų įdiegtos technologijos, nauji patentai. Apie tai Lietuvoje tiek mokslininkai, tiek gamybininkai nemažai diskutuoja, rengia susitikimus. Birželio 11-12 d. dar vieną iš tokių susitikimų surengs Vilniaus Gedimino technikos universitetas kartu su Kauno technologijos universitetu bei Asociacija "Baltgraf". Konferencijos tema - "Lietuvos mokslas ir pramonė: Europos erdvės kontekstas". Konferencijos dalyviai ir svečiai kviečiami į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, (Saulėtekio al. 11), sekcijon Inžinerinė ir kompiuterinė grafika.

Susitiks Lietuvos ir Lenkijos fizikai

"Kietųjų kūnų fizika ir technologija" - tokį seminarą rengia Lietuvos ir Lenkijos fizikai. Abiejų šalių mokslininkai nuolat palaiko glaudžius bendradarbiavimo ryšius - šį kartą jie susitinka jau septintą kartą. Seminaras vyks birželio 29-30 d. Kauno technologijos universitete (Studentų g. 50), Elektronikos rūmuose. Jei visai tiksliai - Fizikos katedros 325 (F) auditorijoje.

Parengė Roma Mikalauskienė