STUDIJŲ PASAULIS

Antroji jaunųjų botanikų konferencija

Jolanta Stankevičiūtė
Konferencijos organizacinio komiteto narė

1997 m. balandžio 17-18 d. Botanikos institute vyko mokslinė konferencija “Lietuvos jaunųjų botanikų darbai”. Konferencijoje dalyvavo 45 doktorantai ir asistentai iš Vilniaus universiteto, VU botanikos sodo, Vilniaus pedagoginio ir Vytauto Didžiojo universitetų, Kauno VDU botanikos sodo, Botanikos instituto, Lietuvos žemdirbystės instituto, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto. Perskaityti labai įvairūs pranešimai, apimantys visas botanikos mokslo tyrimų kryptis. Jaunieji botanikai nagrinėjo augalų ir grybų rūšių bei bendrijų biologijos, taksonomijos, paplitimo, apsaugos problemas, kalbėjo apie introdukuotų augalų rūšių prisitaikymo, dauginimo ir išsilaikymo botanikos sodų kolekcijose galimybes. Nemaža dalis pranešimų buvo skirta augalų fiziologijos, genetikos ir genetinės inžinerijos klausimams. Doktorantai ir asistentai pranešimus parengė remdamiesi pačių sukaupta medžiaga ar atliktų eksperimentų duomenimis. Konferencija parodė, kad šie jauni žmonės turi pakankamai dalykinių žinių, mokslinio entuziazmo, savo darbuose nagrinėja ne tik teorines, bet ir praktines problemas. Šios konferencijos dalyvių pranešimai išspausdinti Botanikos instituto leidinyje ”Lietuvos jaunųjų botanikų darbai“.

Tokių renginių metu susipažįstama su kolegomis ir jų darbais, mokomasi trumpai, bet dalykiškai pristatyti auditorijai savo darbus. Daugumos dalyvių ir svečių nuomone, tokios konferencijos vertingos kiekvienam pradedančiam mokslinę karjerą, todėl šiemet vėl maloniai kviečiame visus doktorantus, magistrantus ir asistentus (iki 35 metų) įvairiais lygmenimis tyrinėjančius botanikos objektus, į Botanikos instituto organizuojamą antrąją mokslinę konferenciją “Lietuvos jaunųjų botanikų darbai”. Konferencija vyks 1999 m. balandžio 27-28 d. Vilniuje, Botanikos institute.

Pranešimus prašome rengti šiomis temomis:

1. Lietuvos augalų ir grybų rūšių bei bendrijų įvairovė.
2. Augalų ir grybų fiziologija, genetika, inžinerija.

Pranešimų trukmė – 10 min.

Norintys dalyvauti paraiškas turi siųsti iki 1999 m. vasario 1 d. S. Kavaliauskui (Botanikos institutas, Žaliųjų ežerų g. 49, LT-2021 Vilnius) arba elektroniniu paštu: sigkav@botanika.lt. Informacija telefonu: (22) 72 99 30.

Autoriaus (-ių) pasirašytas pranešimų santraukas prašome siųsti tuo pačiu adresu iki 1999 m. kovo 1 d. Konferencijos dalyvio mokestis - 10 (dešimt) litų - sumokamas registracijos metu.