j1.gif - 2682 Bytes

Išsakyta ir ateities vizija

Julius Norkevičius

Kaip ir numatyta universiteto statute, baigiantis kovui VGTU rektorius habil. dr. prof. Edmundas Kazimieras Zavadskas Tarybos posėdyje, pasiremdamas gausiais pavyzdžiais - diagramomis, grafikais, lentelėmis, apžvelgė praėjusių 1998 m. veiklą.

Daug dėmesio skirta studijoms. Kalbėta, kaip reikėtų stiprinti laboratorijų bazę, reikia įsigyti daugiau kompiuterinės technikos, leisti mokomųjų leidinių, įsigyti literatūros, kelti mokslo personalo kvalifikaciją, pertvarkyti studijų programas, atlikti veiklos analizes.

Išsamiai buvo aptarta ir universiteto profesūros, darbuotojų mokslinė veikla, kaip buvo vykdomi užsakomieji mokslo darbai, dalyvauta tarptautinėse programose. Nebuvo pamiršti profesūros, mokslininkų kūrybiniai darbai. Norėtųsi paminėti, kas priklauso jų plunksnai: pernai išleisti 108 (940,74 spaudos lanko) leidiniai, iš jų – 6 monografijos, 9 mokslo darbai, 12 konferencijų medžiagos rinkiniai, 3 vadovėliai, 42 mokomieji metodiniai leidiniai ir kt.

Daugelis universiteto mokslininkų siekė aukštesnio mokslo laipsnio. šiuo metu habilitacijos darbus rengia doc. R. Buivydas, doc. E. Staniūnas, doc. A. Kudzys (visi iš Architektūros fakulteto). Aplinkos inžinerijos fakultete habilitacijas jau yra parengę doc. P. Juškevičius ir doc. V. Martinaitis, numato ginti ir Statybos fakulteto docentai A. Alikonis, S. Kalanta, A. Kaklauskas, A. Kvedaras. Transporto inžinerijos fakultete habilitacijas jau yra parengę docentai A. Butkus, A. Pikūnas, rengia M. Bogdevičius. Mechanikos fakultete habilitaciją rengia doc. A. Marcinkevičius. Elektronikos fakultete – doc. J. Skudutis, Verslo vadybos fakultete – S. F. Butkus, Fundamentinių mokslų fakultete – doc. M. Leonavičius ir doc. A. Baušys.

Siūlyta, kad universiteto bendruomenė aktyviau dalyvautų plėtojant Lietuvos ir Vilniaus miesto ir regiono ūkį bei ekonomiką. Universitetas turėtų tapti vienu iš svarbiausių Vilniaus technologijos parko organizatorių ir kūrėjų. Tokio parko ir universiteto tarpininku galėtų būti ir VGTU Technologijų transfero centras. Universitetas turėtų atlikti tarpininko funkcijas, siekiant patraukti užsienio firmų, reprezentuojančių aukštas technologijas, investicijas į mūsų valstybę ir mūsų miestą. Šią veiklą reikėtų tuoj pat pradėti plėtoti ir nuolat gerinti.

Reikėtų pridurti, kad “Technikos” leidykla išleido rektoriaus habil. dr. prof. E. K. Zavadsko metų veiklos apžvalgos pranešimą “Vilniaus Gedimino technikos universitetas – 1998 metai”.