j1.gif - 2682 Bytes

UNIVERSITETŲ PASAULYJE

Modernios telekomunikacijų sistemos diegiamos Vilniaus universitete

Roma Mokolaitė

Vilniaus universitete pradės veikti skaitmeninė telefonų stotis Consono MD 110 PBX. Ją, kaip paramą, universitetui perdavė UAB “Ericsson Lietuva”. Ši stotis bus universiteto telekomunikacijų sistemos pagrindas.

Pristatydamas projektą, kompanijos prezidentas Bent Forss universiteto rektorių R. Pavilionį ir Senato narius supažindino su savo veiklos mastais Lietuvoje. UAB “Ericsson Lietuva” žmonėms labiausiai žinomas kaip mobiliųjų telefonų gamintojas, tačiau tai sudaro tik mažą dalį kompanijos produkcijos. Didžiausi kompanijos klientai Lietuvoje yra UAB “Bitė GSM”, AB “Lietuvos telekomas”, AB “Mažeikių nafta”, AB “Lietuvos energija”, SPAB “Lietuvos geležinkeliai” ir kt., kuriems kompanija tiekia įvairią telekomunikacijos įrangą.

Pristatydami projektą universitete, UAB “Ericsson Lietuva” atstovai Rimgaudas Kalvaitis ir Giedrius Butkus, abu buvę šio universiteto auklėtiniai, prisiminė, kaip buvo modernizuojama AB “Lietuvos telekomas” tarptautinė stotis: beveik 4 pastato aukštuose veikusi technika buvo pakeista vienoje patalpoje sumontuojama įranga. Arba dabar - dovanojama universitetui telekomo skaitmeninė stotis yra nedidelio šaldytuvo spintelės dydžio su visa įranga. Jie labai dalykiškai aiškino, kuo skaitmeninė ryšio sistema pranašesnė už veikiančią paprastą telefono ryšio sistemą kitais atžvilgiais. Šiuolaikinė ryšių sistema – tai ne vien patogumai ir funkcionalumas, bet ir ekonomiškai naudinga investicija. Įdiegus nuosavą modernią skaitmeninę ryšių sistemą, jos naudotojui pigiau atsieina mokesčių išlaidos ryšio paslaugų tiekėjams. Taupiau yra ir tada, jei reikia organizuoti pasitarimus, posėdžius, videokonferencijas, nes tai galima atlikti iš savo darbo vietos. Moderni ryšių sistema padeda sukurti modernų darbo stilių. Tą užtikrina standartinės, integruotos sistemos funkcijos. Plėtojant sistemą, galima organizuoti ir tokius papildomus ryšius – vaizdo sistemą rengiant videokonferencijas, balso paštą, turėti integruotą asmeninį numerį, integruotą DECT arba DECT/ GSM korinį ryšį, kompiuterinio ir telefonizuoto ryšio integraciją ir kt. Rengiant videokonferencijas, galima organizuoti betarpiško bendravimo paskaitą, kai dėstytojas yra kitame mieste ar net kitoje šalyje. Asmeninį numerį ir korinį ryšį naudinga turėti darbuotojams, kurie dažnai vyksta į komandiruotes, nuolat bendrauja per nuotolį.

G. Butkus sakė, kad apie 1 tūkstančio numerių skaitmeninė sistema universitetui atsipirktų maždaug per 1,5 metų. Dabar dovanota pradinė investicija, kuri palengvins diegti sistemą. Sistemos valdymą bei pokalbių apskaitą galės atlikti vienas parengtas skaičiavimo centro darbuotojas.