j1.gif - 2682 Bytes

Studijuos technikos mokslus

VGTU Priėmimo komisijos atsakingasis sekretorius
doc. dr. R. Kliukas

Vilniaus Gedimino technikos universitetas šiemet gavo 10 324 norinčiųjų studijuoti pagrindinėse studijose vieną iš 30 bakalauro ar profesinių pagrindinių studijų programų prašymus. Taigi į vieną valstybės finansuojamą vietą pretendavo beveik 6,35 stojančiojo. Tai labai didelis stojančiųjų į inžinerines, vadinamąsias “sunkių” programų studijas skaičius. Ir jie neapsiriko rinkdamiesi šias studijų programas, nes VGTU absolventai beveik niekada nelieka bedarbiai.

Gerai mokantys anglų kalbą šiemet visas arba dalį studijų galės studijuoti anglų kalba, o statybos inžinerijos studijų programą galės pasirinktinai studijuoti anglų arba prancūzų kalba.

Šių metų stojamųjų egzaminų ypatybė – dideli konkursai ir aukšti surenkami konkursų balai. Pavyzdžiui, pernai į geodezijos studijų programą mažiausias įstojusiojo į valstybės finansuojamą vietą konkurso balas buvo 32,5, šiemet jis padidėjo iki 37,0, o konkursas išaugo nuo 5,3 iki 6,9. Labai didelį konkursą turėjo įveikti stojantieji į neakivaizdines studijas – vidutiniškai 8 stojantieji į vieną valstybės finansuojamą studento vietą. Populiarios darosi miestų ir kelių inžinerijos (konkursas – 11,1), transporto inžinerinės ekonomikos ir vadybos (11,4), pastatų inžinerinių sistemų (9,8) studijų programos.

Į VGTU dieninio skyriaus I kursą daugiausia (55 proc.) įstojo Vilniaus apskrities abiturientų. Nemažai jaunuolių atvyko mokytis iš Alytaus (8 proc.), Utenos (7,2 proc.) ir Panevėžio (6,5 proc.).

Įdomūs ir kiti skaičiai, apibūdinantys naujuosius studentus – pirmakursius. Šiemet dieninio skyriaus pirmame kurse studijuos 61 proc. vaikinų ir 39 proc. merginų. Daugiausia vaikinų priimta į Aviacijos institutą (86 proc.), Elektronikos (96 proc.) ir Statybos (72 proc.) fakultetus. Mažiausiai vaikinų studijuos Verslo vadybos (25 proc.) fakultete.

Į dieninį skyrių šiemet įstojo 83 proc. lietuvių (pernai 87 proc.), 6,3 proc. rusų (pernai 4,5 proc.), 6,9 proc. lenkų (pernai 5,7 proc.). Daugiausia rusų tautybės jaunuolių įstojo į aviacinės automatikos studijų programą (11,8 proc.), o lenkų – į transporto inžinerijos studijų programą (12,2 proc.).

Kasmet mažėja įstojusiųjų, kurie kaip pagrindinę užsienio kalbą universitete renkasi studijuoti vokiečių ar prancūzų. Šiemet anglų kalbą studijuos 74 proc. įstojusiųjų, vokiečių - 20 proc. ir tik 5 proc. įstojusiųjų mokysis prancūzų kalbos.