MOKSLASplius.lt

Apdovanoti Ukrainos ordinais

Gruodžio 12 d. Ukrainos ambasadoje aukšti Ukrainos valstybiniai apdovanojimai įteikti grupei Lietuvos politikų, mokslininkų ir visuomenės veikėjų. Už išskirtinius nuopelnus Ukrainos valstybei Prezidento Viktoro Juščenkos įsaku, minint Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 15-ąsias metines, Jaroslavo Išmintingojo III laipsnio ordinai įteikti Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmajam pavaduotojui Česlovui Juršėnui, Lietuvos užsienio reikalų ministrui Petrui Vaitiekūnui ir buvusiam užsienio reikalų ministrui Antanui Valioniui.

Jaroslavo Išmintingojo IV laipsnio ordinas įteiktas teatro Meno fortas direktoriui Eimuntui Nekrošiui. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktoriui Raimundui Lopatai įteiktas III laipsnio ordinas Už nuopelnus. Toks pat apdovanojimas įteiktas Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriui Kazimierui Lukauskui, Lietuvos televizijos laidos Spaudos klubas vedėjui Audriui Siaurusevičiui, Ūkio ministerijos valstybės sekretoriui Gediminui Miškiniui ir kitiems asmenims.

Šiaulių universiteto Lituanistikos ir ukrainistikos tyrimų ir studijų centro vadovei bei Lvovo nacionalinio Ivano Franko universiteto mokslinei bendradarbei dr. Aldonai Vasiliauskienei įteiktas Kunigaikštienės Olgos III laipsnio ordinas.

Pastarasis apdovanojimas ypač svarbus ir Mokslo Lietuvai, nes A. Vasiliauskienė yra ištikima mūsų autorė, jos dėka ukrainistikos tema mūsų laikraštyje plėtojama labai skambia gaida. A. Vasiliauskienė į Ukrainą ir po Ukrainą sistemingai važinėja nuo 1985-ųjų metų, triūsia šios šalies archyvuose, dalyvauja mokslinėse konferencijose, visuomeniniuose ir kultūriniuose renginiuose. Ne kartą yra tekę būti kaip Mokslo Lietuvos atstovui kai kuriuose tų renginių ir galiu patvirtinti, kad Aldona ne šiaip gerbiama Ukrainoje – ten ji mylima Ukrainoje, kaip tą sugeba ši labai plačios sielos ir nuoširdi tauta.

Kad Lietuvoje vyksta Šv. Bazilijaus Didžiojo ordino švietėjiškos ir religinės veiklos tyrinėjimai, kad rengiamos reikšmingos šiems tyrinėjimams skirtos tarptautinės mokslinės konferencijos, yra didelis A. Vasiliauskienės nuopelnas. Tai pirmoji lietuvė, kuri apdovanota Kunigaikštienės Olgos ordinu.


Gediminas Zemlickas