MOKSLASplius.lt

„Fermentas“ stiprina plėtrą Kinijoje

Stiprindama plėtrą Azijos regione, Lietuvos biotechnologijų bendrovė Fermentas Kinijoje įsteigė pavaldžiąją įmonę. Naujoji įmonė Fermentas China netoli Honkongo esančiame Šendženo mieste jau atidarė lietuviškų produktų sandėlį, iš kurio produktai platinami visoje Kinijoje.

„Naujos įmonės steigimas – nuoseklus plėtros Kinijoje žingsnis. Praėjusiais metais šioje šalyje įsteigę atstovybę, sustiprinome Fermento produktų rinkodarą, o dabar stipriname ir logistiką, apskaitos ir klientų konsultavimo veiklą“, – teigė Fermento generalinis direktorius ir bendrovės Fermentas China valdybos pirmininkas Algimantas Markauskas.

Pavaldžioji įmonė Fermentas China Lietuvoje kuriamus produktus Kinijos rinkoje pardavinės per platintojus. Šiuo metu Fermento produktus platina penkios Kinijos biotechnologijų įmonės. 2010 m. rengiamasi platintojų skaičių padidinti iki 15 įmonių.

Pasak A. Markausko, jau šiandien Fermento produkcija yra platinama visoje Kinijos teritorijoje. „Plėsdami platintojų tinklą, sieksime intensyvinti lietuviškų biotechnologijų produktų pardavimą. Būtent todėl ir įkūrėme naują sandėlį: nuo šiol Kinijos klientai kur kas greičiau galės gauti bet kurį reikiamą produktą, be to, sumažės platintojų darbo sąnaudos“, – pabrėžė Algimantas Markauskas.

2008 m. Fermento produkcijos pardavimas į Kiniją, palyginti su 2007 m., išaugo pusantro karto ir siekė 5,2 mln. litų. Tai sudarė 8 proc. viso Lietuvos eksporto į šią šalį. Kinijoje yra platinama daugiau kaip 700 Lietuvoje gaminamų gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai skirtų gaminių.

Įmonėje Fermentas China dirba šeši specialistai. Netrukus joje bus įdarbinti ir Pekine bei Šanchajuje dirbsiantys biotechnologijų specialistai, kurie bus atsakingi už ryšius su klientais, jų mokymus. Artimiausiu metu kinų kalba bus išleistas ir Fermento produktų katalogas. Jo leidybą pagal priemonę Naujos galimybės iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų parems Lietuvos Respublikos ūkio ministerija.

Fermentas China yra aštuntoji už Lietuvos ribų veikianti tarptautinio holdingo Fermentas International bendrovė. Kitos bendrovės veikia JAV, Kanadoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje.

99 proc. Fermento produkcijos yra eksportuojama į daugiau kaip 70 pasaulio šalių. Lietuvos aukštųjų technologijų bendrovėje dirba per 340 aukštos kvalifikacijos specialistų, tarp jų – du profesoriai ir 33 mokslo daktarai. Tyrimų bendrovės Bioinformatics duomenimis, Fermentas savo rinkos segmente yra viena iš penkių didžiausių pasaulio bendrovių, taip pat Europos DNR markerių rinkos lyderė.

Algimantas Markauskas, bendrovės „Fermentas“ generalinis direktorius