j1.gif - 2682 Bytes

ĮVYKIAI

Trečioji mokslinė jaunųjų botanikų konferencija

Audrius ŽVIKAS
Konferencijos organizacinio komiteto narys


Gražia Botanikos instituto tradicija tampa kas dveji metai rengiamos respublikinės mokslinės jaunųjų botanikų konferencijos. Tai puiki galimybė jauniesiems (neturintiems mokslo laipsnio) botanikams pristatyti savo darbus, gautus ir apibendrintus rezultatus, taip pat užmegzti naujas pažintis, suderinti bendrus darbus ar atrasti naujus savo tolesnių mokslinių tyrimų aspektus.

Pirmojoje konferencijoje 1997 m. dalyvavo 44 doktorantai ir asistentai iš Vilniaus universiteto ir VU botanikos sodo, Vilniaus pedagoginio, Vytauto Didžiojo universitetų ir Kauno botanikos sodo, Botanikos, Lietuvos žemdirbystės, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutų. Skaitytų pranešimų tematika buvo labai įvairi, apėmė daugelį botanikos mokslo tyrimų krypčių.

Didelio pasisekimo sulaukė antroji konferencija, vykusi 1999 m. Joje savo tyrimų rezultatus pristatė net 74 dalyviai iš 13 mokslo bei mokymo įstaigų. Jaunieji mokslo tyrėjai nagrinėjo augalų bei grybų rūšių ir bendrijų biologijos, taksonomijos, paplitimo, apsaugos problemas, kalbėjo introdukuotų, naudingųjų augalų rūšių klausimais. Nemažai pranešimų buvo skirta ir augalų, grybų bei mikroorganizmų fiziologijai ir genetikai aptarti.

Abiejų konferencijų dalyvių pranešimų santraukos (tezės) išleistos atskirais leidiniais.

Manome, kad tokie renginiai yra naudingi pradedantiesiems mokslininkams, todėl ir vėl maloniai kviečiame doktorantus, magistrantus, asistentus bei laborantus (iki 35 metų) 2001 m. balandžio 19-20 d. dalyvauti trečiojoje respublikinėje mokslinėje konferencijoje “Lietuvos jaunųjų botanikų darbai”. Ją organizuoja Botanikos instituto doktorantai.

Pranešimus prašome rengti šiomis temomis:

1. Lietuvos augalų ir grybų rūšių bei bendrijų įvairovė, struktūra, ekologija.
2. Augalų ir grybų fiziologija, genetika.
3. Mikroorganizmų įvairovė ir biologija.

Pranešimo trukmė – 10 minučių. Galima parengti ir stendinį pranešimą. Konferencijos organizatoriai yra numatę išleisti pranešimų tezių knygelę. Norintieji dalyvauti paraiškas turi siųsti iki 2000 m. gruodžio 15 dienos Jolantai Stankevičiūtei (Botanikos institutas, Žaliųjų ežerų g. 49, LT-2021 Vilnius) arba elektroniniu paštu: konferencija@botanika.lt. Autoriaus(-ių) pasirašytą pranešimo santrauką prašome pateikti tuo pačiu adresu iki 2001 m. sausio 15 d. Konferencijos dalyvio mokestis – 10 (dešimt) litų. Išsamią informaciją galima rasti Botanikos instituto interneto puslapyje (http://www.botanika.lt/bi), taip pat telefonu (8–22) 69 77 40. Kviečiame jaunuosius botanikus aktyviai dalyvauti ir laukiame korektiškai parengtų pranešimų bei jų santraukų.