Intraarterinė fotodinaminė diagnostika. Gruodžio mėnesio išradimas

Šioje paraiškoje pateikiamas unikalus burnaryklės navikų fotodinaminės diagnostikos metodas.

Onkologijoje labai svarbi ankstyva tiek pirminių, tiek recidyvuojančių navikų diagnostika, ypač, kai navikai yra randiniame ar uždegiminiškai pakitusiame audinyje ir juos sunku pastebėti “plika” akimi.

Išradimas yra susijęs su biomedicina, konkrečiai, su fotodinamine diagnostika (FDD). Išradimas numato intraarterinės fotodinaminės diagnostikos sistemą ir metodą. Nuo įprastinės fotodinaminės diagnostikos jis skiriasi tuo, kad fotosensibilizatorius įvedamas į naviką maitinančią arteriją. Šis metodas ir sistema įgalina 5-50 kartų sumažinti fotodinaminei diagnostikai naudojamo fotosensibilizatoriaus kiekį ir yra jautresnis ir specifiškesnis už įprastą FDD; yra lengviau ligonių toleruojamas nei įprastinė FDD, sumažina nepageidaujamų pašalinių reiškinių, tokių kaip fototoksiškumas, skaičių; sumažina artefaktų tikimybę.

Taikant intraarterinę FDD, gerokai sumažinamos diagnostikoje naudojamo brangaus medikamento sąnaudos. Šis metodas įgalina individualizuoti ligoniams taikomus tiek fotodinaminę diagnostiką, tiek gydymą. Intraarterinė fotodinaminė diagnostika galėtų tapti modeliu kitų lokalizacijų navikų intraarterinei diagnostikai.Išradėjai: Laima PLĖŠNIENĖ-BLOZNELYTĖ, LT, Aleksandras MORDAS, LT,
Jurgita LIUTKEVIČIŪTĖ-NAVICKIENĖ, LT, Vytautas ČEPULIS, LT,
Konstantinas Povilas VALUCKAS, LT Valerijus OSTAPENKO, LT, Jonas VENIUS, LT
Laimutė RUTKOVSKIENĖ, LT

Pareiškėjas: VILNIAUS UNIVERSITETO ONKOLOGIJOS INSTITUTAS, LT
Paraiškos Nr: LT 2011 053
Paraiškos paskelbimo data: 2011-12-27

 


Patentinės informacijos centras

 

Lietuvos technikos biblioteka

Kitos žinutės panašia tema

Vaizdinė CAPTCHA užduotis