Ctrl + P: jau spausdinami A3 lapo dydžio Saulės elementai

Mokslininkams iš Viktorijos organinių saulės elementų konsorciumo (Victorian Organic Solar Cell Consortium, VICOSC) pavyko sukurti spausdinimo technologiją, leidžiančią atspausdinti organinius fotovoltinius elementus ant A3 lapo dydžio pagrindo.

Šis pasiekimas atveria daugybę galimybių – pavyzdžiui, klijuoti juos ant nešiojamo kompiuterio ar telefono dangtelių, panaudoti reklamai, net ir laikraščiuose, gaminti įvairiausias statybines detales su integruotais Saulės moduliais.

Nors naujasis spausdintuvas yra pakankamai brangus – 200000 JAV dolerių, tačiau gali atspausdinti 10 metrų ilgio juostą per minutę, arba vieną A3 dydžio lapą per dvi sekundes, o naudojama technologija yra panaši į šilkografiją. Tai didelis pasiekimas, nes dar prieš kelis metus buvo spausdinami vos nago dydžio organiniai Saulės elementai.

Neabejotina, kad jais bus galima jais laminuoti langus ar spausdinti tiesiai ant medžiagų, pavyzdžiui, plieno ar keramikos.

Organiniai fotovoltiniai elementai gali gaminti 10-50 vatų galios elektros viename kvadratiniame metre. Nors tai mažiau nei silicio Saulės elementai, tačiau šios technologijos nebūtinai turi konkuruoti, nes jas galima ir suderinti - jos naudoja skirtingas Saulės šviesos spektro dalis.

Mokslo naujienu rubriką remia Spaudos, radijo ir televizijos remimo fondas

Vaizdinė CAPTCHA užduotis