Stromos vaskuliarinės frakcijos (SVF) ląstelių išskyrimo iš riebalinio audinio būdas ir jų panaudojimas

Spalio mėnesio išradimas

Išradimas skirtas medicinos sričiai, konkrečiai - stromos vaskuliarinės frakcijos (SVF) ląstelių išskyrimo iš žmogaus riebalinio audinio būdui ir jų panaudojimui regeneracinėje medicinoje. Riebalinis audinys yra ne tik galingas energijos rezervuaras, bet ir viena iš unikalių organizmo vietų sauganti kamienines ir kitas organų regeneracijai svarbias ląsteles mūsų organizme. Šios ląstelės yra ne riebaliniame audinyje o jo stromoje.

Išradimas ir yra techninis procesas, kaip šias ląsteles išskirti iš riebalinio audinio jų nepažeidus, kad jas galima būtų tinkamai panaudoti ligų gydymui. Išradimo autoriai sukūrė du išskyrimo metodus: fermentinį ir mechaninį. Taikant šiuos metodus yra išskiriamas vidutiniškai 1 milijonas SVF ląstelių iš 1 ml riebalinio audinio. Kita išradimo dalis yra išskirtų ląstelių taikymas. Išskirtas ląsteles galima sėkmingai užšaldyti arba padauginti, arba tiesiog iš karto taikyti terapijai. Taip išskirtas SVF ląsteles galima taikyti kosmetologijoje, traumatologijoje, angiochirurgijoje ir kitose medicinos srityse, kur yra reikalinga audinio regeneracija. Sukurtos metodikos efektyvumo degeneraciniams pokyčiams šalinti pavyzdžiai pateikiami nuotraukose.

Išradėjai: Adas DARINSKAS, LT; Mindaugas PAŠKEVIČIUS, LT
Patento Nr: LT 6228
Patento paskelbimo data: 2015 10 26

Po atliktos SVF procedūros kompensavosi rankos kraujotaka (vaizdas po 12 mėn.), ko pasekoje išsivystė kolateralinė kraujotaka žąste ir dilbyje, taip pat ir plaštakoje, ranka visiškai funkcionali.

 


 

 

Patentinės informacijos centras

Lietuvos technikos biblioteka

Vaizdinė CAPTCHA užduotis