Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę sistema ir būdas

Kovo mėnesio išradimas

Radijo signalas į uždarą erdvę, tokią kaip pastato patalpa, gali patekti įprastai dviem būdais – per pastato langus arba sienas. Tačiau kartais langai būna per maži arba ant jų būna sumontuotos elektromagnetinių bangų sklidimą trukdančios konstrukcijos, pvz. grotos ar metalinis tinklas. Mūrinės, betoninės arba gelžbetoninės sienos smarkiai susilpnina radijo bangas jas atspindėdamos.

Šis išradimas yra susijęs su antenomis ir elektromagnetinių bangų paskirstymo būdu ir sistema, o tiksliau su elektromagnetinių bangų tiekimu į uždaros erdvės vidų per radijo dažnių signalo mažo pralaidumo struktūrą, naudojant į dielektrinę aplinką patalpintas kryptines antenas.

Jei turėtume anteną ir bandytume pateikti radijo signalą į pastato vidų ar žemės gilumą, tai dėl dielektrinės skvarbos skirtumo tarp oro ir pastato sienos ar žemės, dalis signalo atsispindėtų nuo sienos ar žemės paviršių. Taigi, prarastume dalį naudingos signalo energijos.

Išradime siūloma signalo šaltinio anteną patalpinti i aplinką, kurios dielektrinė skvarba būtų artima žemės ar statybinių konstrukcijų dielektrinei skvarbai. Tai leidžia ne tik išvengti nepageidaujamų atspindžių, bet ir ženkliai sumažinti antenų matmenis.

Išradimas gali būti naudojamas diegiant mobilaus ryšio slopintuvus kalėjimuose, taip pat vykdant gelbėjimo darbus griuvėsiuose ar atliekant archeologinius tyrinėjimus georadarais.

Pareiškėjas: VILNIAUS UNIVERSITETAS, LT

Išradėjai: Saulius RUDYS, LT, Jūras BANYS, LT
Patento Nr: LT 6255


Patentinės informacijos centras

Vaizdinė CAPTCHA užduotis