j1.gif - 2682 Bytes

SVARSTOME LIETUVOS AUKŠTOJO MOKSLO
BALTĄJĄ KNYGĄ

Autonomija, atskaitomybė, lankstumas

  • Baltoji knyga ir Aukštojo mokslo įstatymo projektas vienas kitą papildo. Knygoje formuluojamas tikslas, o įstatymas lemia kelią tikslui pasiekti. Abiejų dokumentų darnos siekia visi diskutuojantys.
1999 m. vasario 4-17 d. Nr. 3 (183)
ATSINAUJINANTYS ENERGIJOS ŠALTINIAI

Saulės energijos ir jos naudojimo tyrimai
Pabaiga. Pradžia Nr. 2

j1.gif - 2682 Bytes

KLAIDĖDOS UNIVERSITETE

Sugrįžus iš Šiaurės Prancūzijos

  • Gruodžio 14-18 d., paskutinę savaitę prieš Kalėdų atostogas, Klaipėdos universiteto Jūrų technikos fakulteto Elektronikos katedros prof. habil. dr. Sigitas Kudarauskas buvo pakviestas skaityti paskaitų Prancūzijos Artua (d'Artois) universiteto Taikomųjų mokslų fakultete. Tai ganėtinai naujas regioninis universitetas, išsidėstęs net keturiose Prancūzijos šiaurėje esančio Pa de Kalė (Pas-de-Calais) departamento miestuose: Ara (Arras), Lan (Lens), Dūė (Douai) ir Bėtiun (Béthune). Pastarajame ir įsikūrę techniškųjų mokslų fakultetai.
Švytuojančio judesio variklius siūlo klaipėdiečiai

j1.gif - 2682 Bytes

Kad Latvija išliktų pasaulio mokslo žemėlapyje (1)

Indoeuropeistai siekia išmokti lietuviškai

Ar galima pamiršti aukštųjų mokyklų finansavimą?

  • Labiausiai išsivysčiusios pasaulio valstybės negaili pinigų investicijoms į mokslą, kurios sudaro nuo 1,7 iki 3,0 % nuo bendro vidaus produkto. Lietuvoje prioritetas švietimui ir mokslui deklaruojamas, tačiau lieka tik politikų kalbų tekstuose ir visuotinai pamirštamas, kai reikia nuo kalbų pereiti prie darbų.
Kviečia ekologai

  • Natūralus noras pasikeisti nuomonėmis apie mokslo tobulesnį lygį ir perspektyvą mokslo visuomenei nesvetimas. Toks noras ir siekimas išryškėjo ir dideliame mokslininkų sambūryje, vykusiame Lietuvos mokslų akademijoje 1998 m. pabaigoje, kada prasidėjo konferencijų ciklas "Mokslas pasitinkant Lietuvos tūkstantmetį". Sulaukta dėmesio ir antrajam šio ciklo renginiui "Ekologijos problemos", kuris buvo skirtas ekologijai, žmogaus santykiui su gamta.
j1.gif - 2682 Bytes

STUDIJŲ PASAULYJE

Reikėjo išmokti danų kalbą

  • Linas BUKAUSKAS, buvęs VU Matematikos fakulteto studentas, tęsia mokslus Danijoje, Olborgo universitete. Galima teigti, kad „Tempus“ programa buvo vienas veiksnių, suteikusių galimybes studijuoti valstybėje, nuo kurios Lietuvą skiria tik jūra. Būsimasis specialistas, prieš pat išvykdamas į šią valstybę, sutiko atsakyti į klausimus.
Kaip sekasi, doktorante?

  • Vilniaus universiteto, Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo, o kartais ir kitose bibliotekose tarp jaunų skaitytojų išsiskiria nenuilstančių ir susikaupusių, dirbančių kompiuteriais ar per trumpas pertraukėles ten pat kavinukėse linksmų ir žaismingų doktorantų veidai. Pakalbinome Chemijos instituto pirmųjų metų doktorantę Astą RUZGYTĘ.
Šarūnas studijomis Norvegijoje patenkintas

j1.gif - 2682 Bytes

Viešosios bibliotekos - tarp tradicijos ir modernumo


ADOMUI MICKEVIČIUI - 200

Jubiliejai praeina, darbai pasilieka

j1.gif - 2682 Bytes


1999 m. vasario 4 d. Nr. 3 (183)
Aukštojo mokslo reforma Lietuvoje
j1.gif - 2682 Bytes