MOKSLASplius.lt

Mokslo institucijose

Lietuvos olimpinės akademijos raida

 Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete visuomenei buvo pristatyta Povilo Karoblio knyga „Lietuvos olimpinės akademijos raida (1989–2010): mokslas, žmonės, darbai“. Tai leidinys, skirtas Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) 20-mečiui.

daugiau

Bibliotekos istorijos sutiktuvės

 Šių metų spalio 26 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojai, skaitytojai ir rėmėjai ketina iškiliai paminėti savo bibliotekos, įsikūrusios Vilniaus senamiestyje, Trakų gatvėje, gražų 60-ties metų jubiliejų. Jam bibliotekos administracija ir darbuotojai pradėjo ruoštis iš anksto. Pasirodė jau pirmieji ir šio darbo rezultatai.

daugiau

Pradėta Adomo Mickevičiaus bibliotekos istorijos leidyba

Pastaruoju metu Lietuvoje yra keli tūkstančiai įvairaus tipo bibliotekų, kiekviena jų turi ištakas savą istoriją. Turbūt mažai kas iš skaitytojų žino, kad keturios didžiosios mokslinės, universalios mūsų šalies bibliotekos yra „gimusios“ vienu metu. Tai dabartinės keturių apskričių – Vilniaus Adomo Mickevičiaus, Kauno, Klaipėdos Ievos Simonaitytės ir Šiaulių Povilo Višinskio – viešosios bibliotekos. Jos įsteigtos 1950 m., o šiandien ruošiasi iškiliai paminėti gražų savo veiklos 60-metį.

daugiau

Lietuvos matematikų draugijos 51-osios konferencijos pareiškimas

Akademinė bendruomenė visuotinai sutaria, kad šalies mokslo ir studijų sistema atitinka visuomenės poreikius tiek, kiek ji skatina mokslininkus siekti pasaulinio lygio mokslinių tyrimų kokybės standartų, remia mokslininkų ir visuomenės bendradarbiavimą sprendžiant šalies problemas ir padeda jauniems talentams įsilieti į Lietuvos mokslą visam gyvenimui.

daugiau

„Technoramoje“ robotus nurungė žaidimas „Eko-miestas“

 Gegužės 4 d. Kauno technologijos universitete (KTU) duris atvėrė tradicinė jaunųjų mokslininkų darbų paroda-konkursas Technorama 2010.  Kaip ir kasmet, skirtingų sričių studentai pristatė mokslinius išradimus, kurie gali būti pritaikyti praktiškai.

daugiau

Apie mūsų dvasios gilumas ir seklumas

 Praėjusių metų pabaigoje pasirodė kolektyvinė monografija Dvasingumas žmogaus pasaulyje (Vilniaus pedagoginio universiteto leidykla, 2009, 440 p.). Tokio leidinio poreikis mūsų visuomenės gyvenime buvo neabejotinai jaučiamas. Tai patvirtino ir neseniai Lietuvos mokslų akademijoje įvykusios knygos sutiktuvės. Dabar, kai įvairiais būdais siekiama nuslopinti didžiausią mūsų vertybę – žmogaus sąmonę, jo protą, taurius jausmus, kai aplinką agresyviai atakuoja išoriniai blizgučiai, materialios naudos persunkta reklama ir bedvasių mechanizmų keliamas triukšmas, atsakingi piliečiai ir mokslininkai negali tylėti ir nereaguoti į rimtus iššūkius pačiai žmogiškumo esmei.

daugiau

Lituanistikos plėtros programa: pirmųjų metų patirtis ir perspektyvos

2009 m. balandžio 15 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu paskelbta nacionalinė Lituanistikos plėtros 2009–2015 m. programa, kurią įgyvendinti įpareigota Lietuvos mokslo taryba. Šios Programos tikslas – „Plėtoti ir skatinti lituanistikos mokslinius tyrimus, padėti įgyvendinti lituanistikos mokslinių tyrimų prioritetą, sustiprinti lituanistikos mokslinių tyrimų rezultatų indėlį į valstybės humanistikos plėtrą, suteikti mokslinį pagrindą tautinės savimonės ugdymui“. Programą ir jos septynerių metų priemonių planą parengė speciali darbo grupė.

daugiau

Apie naują (arba pamirštą seną) veiklą bibliotekose

Bibliotekų ateitis svarstoma nuolat, o niūrios prognozės, vos atsiradus kompiuteriams, pasigirsta vis dažniau. Dabar bibliotekininkai laukia, kol visuomenė persirgs elektroninės knygos liga, tačiau nežinia, kokių naujovių dar sulauksime. 2010 m. Ontario specialiųjų bibliotekų draugijos (Kanada) konferencijoje buvo apibendrintos trečiajame tūkstantmetyje įvykusios konferencijos bibliotekų ateities tema.

daugiau

Mokslo istorikų edukacinė sesija Kupiškyje

 XVI Lietuvos mokslo istorijai ir mokslo filosofijai skirtos konferencijos Scientia et historia – 2010 išvažiuojamoji Edukacinė sesija 2010 m. kovo 26 d. vyko Kupiškyje ir buvo skirta gydytojo Igno Vaitoškos gimimo 100-mečiui. Tai jau antroji tokio pobūdžio sesija (pirmoji 2009 m. vyko Anykščiuose ir buvo skirta Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios 100-mečio jubiliejui).

daugiau

Klaipėdos apskrities odontologams – Nacionalinės pažangos premijos laureato patirtis

 Balandžio 22 d. Palangos viešbučio Vanagupė konferencijų salėje Nacionalinės Jaunimo pažangos premijos laureatas med. dr. Tomas Linkevičius vedė mokymus Implantų protezavimas: nuo pavienių vainikėlių iki CAD/CAM technologijų. Vienos dienos mokymų metu daugiau nei 40 odontologų iš Klaipėdos apskrities ir kitų Lietuvos regionų pateikta praktiškos ir lengvai klinikinėje praktikoje pritaikomos informacijos.

daugiau
„Mokslo Lietuva“ RSS kanalu